ЗАПОРІЖГАЗ ЗБУТ Меню
104

контакт-центр

Контакт-центр 0612 28 74 04

Контакт-центр0612 28 74 04

28.12.2015 / 14:42

Вартість постачання природного газу

З 1 жовтня 2015 року вартість постачання природного газу є ринковою, тобто не регулюється. Проте є виключення: для соціальних споживачів її обмежує Кабмін. Кошти, які отримує постачальник, йдуть на організацію обліку газу та проведення розрахунків зі споживачами

З 1 жовтня 2015 року ця послуга з постачання природного газу стала ринковою для всіх споживачів, крім тих за якими Кабмін своєю Постановою від 22.03.2017 №187 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»  поклав на постачальників соціальні зобов'язання (ПСО).

Для таких споживачів, а до них відноситься населення (споживання на побутові потреби) і релігійні організації, вартість поставки з 1 жовтня обмежується Постановами КМУ.

Максимальна торгова націнка постачальника природного газу зі спеціальними обов’язками на території ліцензованої діяльності з розподілу природного газу ПАТ «Запоріжгаз»:

  • для постачання палива побутовим споживачам регіону - 123,55 грн. без ПДВ за тис. куб. м;

Довідка. Раніше вартість постачання регулювалась постановами НКРЕКП, який встановлював тарифи на постачання природного газу для кожного підприємства окремо - головним чином залежно від чисельності споживачів і загального обсягу споживання. Разом з розміром тарифу затверджувалася також його структура - на що саме постачальник повинен витратити тарифний дохід.

З тарифу на постачання приблизно половина призначалася на оплату комісії банків і платіжних сервісів за обслуговування платежів, решта - на зарплати персоналу, податки і соціальні відрахування (на фонд оплати праці), утримання приміщень для персоналу та обслуговування клієнтів, закупівлю та обслуговування обчислювальною технікою, оплату зв'язку.